MOVit Lipozomální Vitamin C 1000 mg, tekutý

MOVit Lipozomální Vitamin C 1000 mg, tekutý

 

Lipozomální vitamin C zajišťuje vysokou biodostupnost vitamínu C pro buňky tkání a orgánů. Podporuje imunitu, nervový systém, psychické činnosti, energetický metabolismus. Podpora redukce únavy a vyčerpání, vstřebávání železa a biosyntézy kolagenu pro normální funkci kostí, kloubů, cév, pokožky, dásní a zubů. Vhodný pro vegetariány a vegany – neobsahuje želatinu.

Doporučená maloobchodní cena:  599 Kč

UPOZORNĚNÍ: PŘED OTEVŘENÍM NETŘEPAT S PRODUKTEM, V OPAČNÉM PŘÍPADĚ DOJDE K VYPĚNĚNÍ PRODUKTU.

Lipozomální vitamin C zajišťuje vysokou biodostupnost vitamínu C pro buňky tkání a orgánů. 

Podpora imunity, nervového systému, psychické činnosti, energetického metabolismu

Podpora redukce únavy a vyčerpání, vstřebávání železa a biosyntézy kolagenu pro normální funkci kostí, kloubů, cév, pokožky, dásní a zubů

Vhodný pro vegetariány a vegany – neobsahuje želatinu

Co jsou lipozomy?

Lipozomy jsou partikule složené z dvojvrstvy lipidů, které váží vitamin C. Slouží jako vehikulum, které efektivně a cíleně dopraví vitamin C do tkání organizmu. Díky lipozomům dochází k postupnému vstřebávání a vytvoření vysoké hladiny vitamínu C v tkáních těla.

Je lipozomální vitamin C skutečně dražší nežli běžné formy vitamínu?

Lipozomální vitamin C není ve skutečnosti dražší nežli běžné formy vitamínu C. Při úvahách o ceně musíme brát v potaz skutečnost, kolik vitamínu C se skutečně dostane do tkání a orgánů, nikoli pouze číslo uvádějící, kolik mg vitamínu C přijmeme ústy. Je známo, že u běžných forem se velká část vyšších dávek vitamínu C vyloučí bez užitku močí. Díky vysoké biodostupnosti, schopnosti vstřebávat se a penetrovat do tkání, vychází lipozomální vitamin C ekonomicky velmi příznivě.

Jaké další výhody má lipozomální vitamin C?

Lipozomální vitamin C je velmi šetrný k žaludku. Běžné formy s kyselinou L-askorbovou (vitamin C) mohou podráždit žaludek díky přímému styku kyseliny askorbové s žaludeční sliznicí. Tím, že lipozomy skrývají kyselinu L-askorbovou uvnitř, nedochází k přímému styku žaludeční sliznice s vnitřním obsahem lipozomů.

Lipozomální vitamin C je také velmi šetrný k ledvinám. V případě běžných forem se až 80% vstřebané dávky vyloučí ledvinami. To může v případě dlouhodobého užívání vysokých dávek představovat pro ledviny zvýšenou zátěž. Na druhé straně vitamin C obsažený v lipozomech putuje z velké části do tkání, kde se postupně uvolňuje a zapojuje do biochemických reakcí v imunitním a nervovém systému, do procesu biosyntézy kolagenu a mnohých dalších reakcí.   

Obsah v denní dávce/10 ml:

Složka  Množství  % RHP*
Vitamin C  1000 mg 1250

*referenční hodnota příjmu

Složení

Nosič  ̶  sorbitolový sirup, voda, lipozomální vitamin C Liposovit-CTM(kyselina L-askorbová), plnidlo  ̶  maltodextrin, nosič  ̶  glycerol, emulgátor  ̶  slunečnicový lecithin, pomerančové aroma, konzervační látky  ̶  benzoan sodný a sorban draselný, barvivo  ̶  beta-karoten. 

Doporučené dávkování

dospělí: 5-10 ml denně

děti od 3 let: 1-2 ml denně 

Před použitím protřepat. Dávku lze rozředit ve vodě nebo jiném chladném nápoji. 

Upozornění

Doplněk stravy není určen pro děti do 3 let. Těhotné a kojící ženy užívají po dohodě s lékařem. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Nevhodné pro osoby přecitlivělé na některou ze složek přípravku. Případná usazenina je přirozeným jevem a není jakosti na závadu. Skladujte mimo dosah dětí. Chraňte před přímým slunečním světlem. 

Není vhodný pro vegany.

Skladování

Skladujte v suchu a temnu při teplotě od 5 do 25 °C, bez přímého slunečního záření. Po otevření uchovávejte v lednici po dobu max. 1 měsíce.

Distributor MOVit Energy
EAN 8594202101075
PDK
ADC
DMOC vč. DPH 599 Kč
Forma sirup
Cesta podání perorální
Šířka balení 62 mm
Výška balení 149 mm
Hloubka balení 62 mm
Hmotnost balení 450 g
Hmotnost obsahu 302 g
Trvanlivost 24 měsíců